Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Uszczelka listwy na klapie bagażnika - sposób na rdzę,

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Też muszę taką uszczelkę zakupić..

    Komentarz


    • #27
      U mnie niestety uszczelka juz nic nie da. Był spokój po zakupie a teraz ruda po zimie pojawiła się po dwóch stronach ramki i to już w bardzo zaawnsowanym stadium. Widocznie była tam wcześniej ,tylko nię zwróciłem na to uwagi :/

      Komentarz


      • #28
        Panowie, wydaje mi się, że nie jestem jakiś lewy (moze tylko mi sie wydaje?) ale mi ta uszczelka nie podchodzi

        Do rzeczy.

        Mam O1 z 2003r, zdemontowałem listwę plastikową, by podklejony taki gumowo-piankwy jakby sznurek, który o dziwo ładnie uszczelniał, a stwierdzam to po tym, że pod listwą masa suchego, lotnego pyłu (płucami dmuchając można go zdmuchnąć było) i nie widać aby am woda zapływała bo nie było nawet ani jednego zacieku widać, że kiedyś coś tam mogło się sączyć.

        Niestety przy demontażu owa uszczelka ze sznurka rozerwała się (była chyba podklejona do lakieru klejem jakimś?)

        Nie przejmowałem się zbytnio, bo przecież mam nową "gumę" z ASO, która wszystko załatwi..... mam ale ta guma w okolicy bębenku zamka całkowicie nie przylega do lakieru, dziura taka, że z tylnej szyby woda będzie się lała pięknie i szerokim strumieniem do środka klapy.

        Trochę moja wina, bo całość dziś zacząłem rozbierać o 16:30 gdzie o 18 już ciemno się robi i za wiele dnia nie zostało aby można było pokombinować. Sięgnąłem po poradnik, aby "co nieco wyłamać" ale CO konkretnie?????

        Plastikowe rynienki na dole listwy plastikowej ? W jakim celu ? Co mi da wyłamanie rynienek skoro na dole ta gumowa nowa uszczelka NA DOLE pasuje idealnie lecz na górze jest dziura ?

        Czy jak wyłamię na dole plastiku te rynienki to ta dziura miedzy uszczelką a lakierem w okolicy bębenka zamku zniknie ?????????????????

        Teraz jest 10000 razy gorzej niż było fabrycznie z tym "sznurkiem", niestety sznurek uszkodził się i jest du..a

        Jakoś ten sznurek w ASO pod jakimś numerem występuje ???? Czy może szukać blendy używanej z np 2009r? Czym blendy różniły się między 2003 a 2009r ? W ASO są blendy w srebrnym kolorze w zestawie z uszczelką ?

        Nie mam pomysłu jak tę dziurę teraz zaślepić ? Idzie zima, sól i coś czuję, że teraz klapa szybko poleci jak się będzie lało do środka......

        Na zdjęciach słabo widać ale na żywo to uszczelka nie przylega do lakieru

        ]"]Error 404 - Zapodaj.net

        ]"]Error 404 - Zapodaj.net

        ]"]Error 404 - Zapodaj.net

        Komentarz


        • #29
          Wyciąłeś tą sztywną część uszczelki czy po prostu założyłeś jak była?

          Komentarz


          • #30
            Plastik wywaliłem tak jak na pierwszym zdjęciu i efekt jak wyżej, dopieroo wczoraj wywaliłem całą dolną część w okolicy zamka i uszczelka przylgnęła do lakieru.

            W listwie nie wyłamywałem rynienek, bo nie wiem czy nie wrócę do "sznurka" o ile w ASO można go dostać

            Komentarz


            • #31
              Ze sznurkiem może i lepiej wygląda, ale jednak nie odgradza listwy od klapy i lakier się tam przeciera a potem odpryskuje.

              Komentarz


              • #32
                Dziś pojechałem na myjnie samoobsługową, zaobserwowałem, że woda spływająca z tylnej szyby wlewa się pod uszczelkę, tj woda sobie płynie po szybie, po klapie, natrafia na uszczelkę na górze listwy, część wody opływa gumę ale część wlewa się pod gumę. Na oko wygląda, że guma przylega ładnie ale jednak widać jak woda wchłania się między lakier a uszczelkę.

                Czeka mnie wycieczka do ASO celem poszukiwania sznurka.

                Na żywo uszczelka źle nie wygląda ale wlewająca się woda wróży to że za 2 max 3 lata trzeba będzie zamontować drugą klapę, pierwsze co to polegnie podświetlenie tablicy tzn będzie zwarcie, zaśniedzieją lampki i umrze podświetlenie, przy sznurku woda do światełek nie zaciekała (klapa zakurzona była pod listwą przy światełkami ale na kurzu nie było śladu, ze kiedykolwiek tam woda przepływała)

                Komentarz


                • #33
                  Dodam tylko, że na ori sznurku w porze jesienno-zimowej po opadach deszczu szyby od środka nie pokrywały się nawet śladem rosy, obecnie szyby płaczą od środka, woda w klapie zapewne jest

                  Z perspektywy czasu wolę chyba jednak nawet rudą na klapie niż płaczące szyby. Wnerwia mnie to, że codziennie rano trzeba gąbką czyścić szyby od środka z pary wodnej.

                  Uprzedzam pytania, nie nie cieknie nagrzewnica, w środku jest czysto i nie ma piachu, w zeszłym roku, o tej porze roku (deszcz i wilgoć w powietrzu) szyby były suche, teraz "płaczą" od środka.

                  Ma ktoś pomysł jak uszczelnić tę nieszczęsną uszczelkę ???

                  Nawet jak kilka dni nie pada - szyby są suche od środka, nawet z rana (auto mieszka pod chmurką), wystarczy, że pojadę na myjnię i z rana czeka mnie wycieranie szyb od środka.....

                  Przyszłych entuzjastów uszczelki nie chcę zniechęcać ale radzę się zastanowić czy bardziej przeszkadza w codziennym użytkowaniu wykwit korozji czy wiecznie zaparowane szyby...

                  Z drugiej strony u innych szyby nie parują po montażu uszczelki bo nie ma tu wpisów....

                  Komentarz


                  • #34
                    Mi nic nie paruje. Nie wnikam czy woda się leje ale chyba 2 lata temu uszczelka zmieniona i klapy zmieniać nie trzeba.

                    Komentarz


                    • #35
                      Kupiłem uszczelkę i zrobiłem wg. wskazówek - jest idealnie. Dzięki!
                      William

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X